Logo GOK w Kętrzynie

Listopadowe dni w Koczarkach

Ocena 0/5

Listopadowe dni były szare, ponure i deszczowe. Taka aura spowodowała, że spędzaliśmy ten czas w świetlicy, gdzie graliśmy i bawiliśmy się aby nie popaść w melancholię.

Jednym z ważnych wydarzeń w naszej świetlicy był Dzień Postaci Z Bajek. Tu przenieśliśmy się w dwa światy: Kopciuszka i Królowej Sniegu.

W tym pierwszym czekały na nas takie atrakcje jak: oddzielanie i segregowanie różnego rodzaju ziaren,  przymierzanie pantofelków, strojenie Kopciuszka na bal.

W świecie Królowej Śniegu przeglądaliśmy się w wielkim, krzywym zwierciadle oraz układaliśmy puzzle Frozen.

W obu przypadkach korzystaliśmy z fotobudek. Były też różne gry i zabawy przy muzyce.

Z okazji Święta Niepodległości  malowaliśmy flagi, robiliśmy kotyliony, wykonaliśmy wspólnie dekorację w naszych narodowych barwach.

14 listopada obchodziliśmy  Dzień  Seniora. 

Na tę okoliczność zrobiliśmy piękne kolorowe laurki w 3D. Następnie wybraliśmy się z wizytą do naszych seniorów aby osobiście złożyć im życzenia i przekazać kartki. Nie ma nic piękniejszego jak zobaczyć w ich oczach zaskoczenie, radość i szczęście.

17 listopada miał miejsce III Wieczór Patriotyczny, w czasie którego  dzieci z Koczarek: Oliwka, Nadia, Nikola, Paulina, Nadia oraz Lilka przedstawiły inscenizację pt." Bez tej miłości nie można żyć". 

Amelia Bubul pochodząca z Nowej Różanki zaśpiewała nam trzy patriotyczne utwory.

W dalszej części wieczoru zaproszeni

goście oraz mieszkańcy naszej wsi śpiewali patriotyczne pieśni m.in. "Wojenko,  wojenko ", " Rozkwitały pąki białych róż", " Biały Krzyż" i wiele innych.

Wspólne muzykowanie, słodki poczęstunek oraz liczne rozmowy nadały temu spotkaniu  podniosły a zarazem rodzinny charakter.

24 listopada - Zabawa Andrzejkowa. Ach czego tu nie było...? Lanie wosku, obieranie jabłek , wróżby i przepowiednie ,  losowanie kubków, imiona, zawody i inne.

Były też kalambury ukryte w balonach, pudełko z pytaniami i słodyczami, tańce ze świecącymi pałkami.

Był też czas na posilenie się i odpoczynek.

Tu wielkie podziękowania P. Milenie oraz dzieciom i młodzieży za świetną zabawę. 

W tym miesiącu obchodziliśmy także Dzień Pluszowego Misia . Tym razem postanowiliśmy sami sobie zrobić maskotki. Wykonaliśmy je z włóczki. Nie były to profesjonalne zabawki ale za to jakie kochane i słodkie, bo nasze. Z resztek wełny wykleiliśmy misie na kartkach. Przypomnieliśmy sobie również jakie misie znamy z ulubionych bajek. Jedną nawet przeczytaliśmy a mianowicie o " Złotowłosej i trzech niedźwiadkach".

Oprócz tego  graliśmy na x-boxie, w bilarda, tenisa stołowego, chińczyka, uno I inne.

Odwiedzaliśmy także nasz punkt biblioteczny,  który zapewnił nam rozrywkę na długie, jesienne wieczory.

Małgorzata Szczęsnowicz 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności