Logo GOK w Kętrzynie

Czerwcowe spotkania w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach

Ocena 0/5

Czerwiec w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach obfitował w wydarzenia pełne radości, kreatywności i wspólnego zaangażowania. Każdego tygodnia na dzieci czekały nowe atrakcje, aktywności i spotkania, które integrowały społeczność oraz rozwijały różnorodne umiejętności uczestników.

Na początku miesiąca świetlica włączyła się w XXIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany w ramach akcji bibliotecznej w dniach 1–7 czerwca 2025 r. Tegoroczne hasło brzmiało „Czytanie zbliża”, a wśród czytających znaleźli się m.in. Natan Tyc oraz  Zofia Both, która przeczytała wzruszające opowiadanie „Wierny pies” z cyklu „Cudowne opowiadania o zwierzątkach”. Spotkania z literaturą stworzyły ciepłą, refleksyjną atmosferę i były źródłem wielu inspirujących rozmów.

W kolejnych dniach dzieci brały udział w zajęciach ruchowych pod nazwą „Gimnastyka dla smyka” – były to ćwiczenia przy muzyce, wspomagające rozwój motoryczny i koordynację. Z kolei podczas warsztatów plastycznych powstawały niezwykłe gwiezdne amulety wykonane z nakrętek od słoików, sznurka, wacików, wody, farb i brokatu. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły własne magiczne ozdoby, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i zdolności manualne.

13 czerwca świetlica zamieniła się w krainę słodkości – odbył się „Słodki piątek”, podczas którego serwowana była wata cukrowa, nie brakowało śmiechu i wspólnych zabaw. Dzieci uczestniczyły w grach, konkurencjach oraz integracyjnych zajęciach, tworząc radosną, kolorową atmosferę.

25 czerwca zorganizowano wyjątkowe wydarzenie – „Dzień Smerfa”. Świetlica zamieniła się w zaczarowaną wioskę niebieskich bohaterów. Na dzieci czekał tor przeszkód Osiłka, który sprawdził ich sprawność fizyczną, zwinność i szybkość. Następnie uczestnicy wzięli udział w „Quizie wiedzy o Smerfach”, udowadniając świetną znajomość bajki, jej bohaterów i fabuły. Na zakończenie zorganizowano grę ruchową „Berek Gargamela”, w której dzieci z entuzjazmem wcielały się w role smerfów, uciekających przed nieustępliwym czarodziejem. Zabawa była pełna emocji i wywołała mnóstwo uśmiechu.

W ramach działań plastycznych powstały również kwiaty 3D z recyklingu, które zachwycały pomysłowością i starannością wykonania. Prace dzieci zostały wyeksponowane w sali świetlicy i cieszyły oczy wszystkich odwiedzających.

W czerwcu nie zabrakło także sukcesów. Z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowany został konkurs czytelniczy, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Miło nam poinformować, że w punkcie bibliotecznym w Nakomiadach nagrodę zdobyła Tosia Both – serdecznie gratulujemy! Dzięki aktywnemu udziałowi dzieci i ich rodzin biblioteka stale się rozwija i staje się miejscem żywej kultury czytelniczej dla mieszkańców w każdym wieku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnych zabaw i udziału w kolejnych zajęciach organizowanych przez świetlicę oraz do korzystania z punktu bibliotecznego w Nakomiadach.

Galeria zdjęć

IMG20250603152232 IMG20250611151923 IMG20250612150535 IMG20250612152518 IMG20250613150656 IMG20250613150938 IMG20250613155817 IMG20250613160739 IMG20250613161646 IMG20250618131130 IMG20250625161826 IMG20250626151149
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności