Logo GOK w Kętrzynie

Grudzień - magiczny czas w świetlicy w Koczarkach

Ocena 0/5

Grudzień  to miesiąc podsumowań, oczekiwań a także radości ze zbliżających się świąt. Działania w naszej świetlicy  były w większości związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Najpierw były Mikołajki, gdzie przygotowaliśmy opaski z różnymi elementami świątecznymi. Z brzozowych klocków " wyczarowaliśmy" piękne Mikołaje. Następnie ubraliśmy choinkę, która wniosła do naszej świetlicy wiele radości.

 Kolejnym działaniem było przygotowanie  świątecznych kartek oraz bombek styropianowych i udekorowanie ich metodą decupage. Przystrojenie sali jak zawsze jest obowiązkowe. Aby podnieść atmosferę świąt upiekliśmy i udekorowaliśmy pierniczki. 

Podczas warsztatów świątecznych wykonaliśmy stroiki na konkurs do Gminy oraz stroiki w kształcie kapeluszy. Wykorzystaliśmy tutaj: puszki, talerzyki papierowe, świerk, szyszki, bombki, różne gałązki i wiele innych rzeczy 

20 grudnia - miało miejsce spotkanie z opłatkiem. Muszę nadmienić ,iż łamiąc się opłatkiem i składając życzenia dzieciom i młodzieży mam łzy w oczach. Jestem bardzo wzruszona, ponieważ tworzymy naszą " świetlicową" rodzinę, którą scala  przyjaźń oraz szacunek do siebie nawzajem.

W czasie naszej Wigilii gościmy też Radną Gminy Kętrzyn p. Mirosławę Katiuszyn.

Życzenia, łamanie się opłatkiem, słuchanie kolęd , poczęstunek składają się na nasze spotkanie, które nabiera odświętnego charakteru .

Oprócz tego celebrowaliśmy również święta nietypowe.

1 grudnia obchodziliśmy Święto Jedzenia Czerwonego Jabłka. Tu przygotowaliśmy dekorację, rajską jabłoń a także upiekliśmy ciasto z czerwonymi jabłuszkami.

4 grudnia - Dzień  Kostki Do Gry, gdzie własnoręcznie uszyliśmy wielką kostkę do gry, z której byliśmy bardzo dumni. Następnie przeprowadziliśmy wiele gier, w których używa się kostek do gry.

28 grudnia- Dzień Gry W Karty. Tu graliśmy w: Uno, Kuku, Piotrusia, Domino, Ale pary i wiele , wiele innych.

Do Punktu Bibliotecznego  przyjęliśmy Stasia, który wziął udział w akcji Mała Książka Wielki Człowiek. 

Jak w każde święta przystępujemy do projektu pt." Prezenty dla samotnych seniorów". Działania w tym kierunku przynoszą wiele radości,  uczą nas szacunku do osób starszych, powodują, że nie tylko branie ala obdarowywanie jest ważnym elementem naszego życia.

Małgorzata Szczęsnowicz 

Galeria zdjęć

20231201_161107 20231201_161938 20231201_163831 20231201_171513 20231201_171521 20231201_171532 20231201_175119 20231215_141940 20231215_144315 20231215_144644 20231215_151449 20231215_152947 20231215_160248 20231215_162110 20231215_163158 20231215_174445 20231215_185441 20231218_115632 20231218_134904 20231218_140828 20231218_142625 20231218_142634 20231218_142645 20231218_145805 20231219_151101 20231219_154756 20231219_154820 20231219_154906 20231220_164307 20231220_164334 20231220_164714 20231222_141705 20231222_153528 20231222_155131 20231222_163537 20231201_140200 20231201_140329 20231201_141725 20231201_150720 20231201_150925 20231201_151054 20231201_153144
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności