Kwiecień w świetlicy Nowa Wieś Kętrzyńska

Pogoda bywała bardzo zmienna i nie zawsze nas rozpieszczała. Jednak dzięki naszym wspólnym pomysłom byliśmy w stanie zorganizować sobie czas zarówno na świeżym powietrzu jak i w naszej świetlicy. Wspólne zabawy, gry, zajęcia kulinarne oraz plastyczne to nasza codzienność.
Kwiecień rozpoczęliśmy bitwą balonami wodnymi w lany poniedziałek.
Balonowe pociski latały z niesamowitą szybkością chłodząc, bawiąc i ciesząc. Świetliczaki wykazali się niezwykłą zwinnością i zręcznością w dobieraniu i wypuszczaniu wodnych pocisków. Było mokro i wesoło. Na koniec, pole bitwy szybko zostało oczyszczone z balonowych „łusek”.
Po raz pierwszy w Bibliotece Publicznej Gminy Kętrzyn odbyła się „Noc z Andersenem” – międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym biorą udział biblioteki z Polski, Czech i Słowacji, organizując w tym samym czasie imprezy dla dzieci. Punkt biblioteczny z Nowej Wsi Kętrzyńskiej również przyłączył się do tej akcji: Amelka przeczytała baśń "Słowik", ulepiliśmy z masy solnej ptaki, wyszukaliśmy w księgozbiorze świetlicowym ptasich bohaterów, wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Słowika oraz innych gatunków ptaków oraz sfotografowaliśmy spotkane po drodze ptaki.
6 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju. To dobra okazja do tego, aby podkreślić wyjątkowość siły sportu, dlatego też popołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw, grając w gry, spacerując oraz podejmując różne aktywności fizyczne.
Świetliczaki z Nowej Wsi Kętrzyńskiej przyłączyły się po raz drugi do akcji #sadziMy - ogromnej narodowej inicjatywy sadzenia drzew. Sadzonki były dostępne we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. 12 kwietnia sadzonki świerku zostały rozdane Świetliczakom, które z pomocą dorosłych obsadzili grunty wokół swoich domów.
Ważnym dla nas wydarzeniem była również "Akcja Żonkil 2024". 19 kwietnia 1943 roku wybuchło największe powstanie w getcie warszawskim. Dla upamiętnienia tego dramatycznego wydarzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od dwunastu lat organizuje akcję społeczno-edukacyjną, która polega na rozdawaniu żółtych kwiatów – żonkili. W naszym punkcie bibliotecznym Świetliczaki wykonały żółte kwiaty z krepiny, które później zostały rozdane mieszkańcom naszego Sołectwa oraz odbyła się prelekcja filmu animowanego na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej. Był to dla nas czas refleksji nad bardzo ważną częścią naszej polskiej historii.
22 kwietnia, podczas Dnia Ziemi przygotowaliśmy plakat, mówiący o tym jak możemy dbać o naszą planetę, aby jak najdłużej i jak najprzyjemniej nam się na niej żyło. Rozwiązywaliśmy quizy, zagadki, krzyżówki związane z segregacją nieczystości oraz zadbaliśmy o sołecką wiatę rekreacyjną.
W kwietniu nie zabrakło zajęć kulinarnych na których przygotowaliśmy muffinki oraz galaretki z czekoladą.
Podsumowując ten miesiąc, można powiedzieć, że czas spędzony w naszej świetlicy był czasem zabawy oraz relaksu.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!