Logo GOK w Kętrzynie

Marcowe dni w Koczarkach

Ocena 0/5

Nadszedł czas na krótkie podsumowanie marca w Świetlicy w Koczarkach.

  • 1 marca miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Kobiet, którego celem była dobra zabawa, oderwanie się od codzienności a także możliwość rozmowy, powspominania tzw" starych, dobrych czasów". Takie spotkania dają również okazję do integracji wielu pokoleń , ponieważ to święto dotyczy pań w różnym wieku.
    Nasze świetliczaki z okazji Dnia Kobiet przygotowały krótki filmik, na którym składają piękne życzenia wszystkim Paniom.
    Marzec, to miesiąc obchodów pierwszego dnia wiosny. Na tę okoliczność przygotowaliśmy Marzannę, która zrobiona była ze słomy , a jej strój był kolorowy i pięknie przyozdobiony kwiatami.
    Gdy pożegnaliśmy zimę a przywitaliśmy wiosnę, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy pierwsze w tym roku kiełbaski. Pogoda była piękna, więc dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu grając i bawiąc się.
  • 24 marca celebrowaliśmy Dzień wody oraz Dzień Meteorologii. Już wcześniej przygotowaliśmy tablicę, którą podzieliliśmy na poszczególne dni oraz elementy pogody np. słoneczka, wiatr( strzałki), burzę, chmury, deszcz, trąby powietrzne, tęcze. To pozwoliło nam prognozować pogodę wg własnego uznania. Świetnie się przy tym bawiliśmy.
    Młodsze dzieci przygotowały piękne prace plastyczne przedstawiające akweny wodne, używając do obrazków wielu materiałów, które nadawały im różne struktury.
    Wielkim wyzwaniem była dla nas " Godzina dla ziemi". Tu stworzyliśmy serce imitujące ziemię a wokół umieściliśmy zalecenia, które mogą uratować naszą planetę np.oszczędzaj wodę, prąd, korzystaj z komunikacji zbiorowej itp.
    Pomalowaliśmy i ozdobiliśmy przypadkowo znalezione szklane butelki, posadziliśmy także ozdobne roślinki. Wykorzystaliśmy do tego plastikowe pojemniki, które odpowiednio ukształtowaliśmy i powstały świetne doniczki.
    W tym miesiącu nasz punkt biblioteczny wziął udział w II Edycji Nocy Z Andersenem. Tym razem wybraliśmy baśń pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Zrobiliśmy piękną dekorację a naszymi postaciami były rysunki poszczególnych bohaterów bajki. Dzieci mogły zobaczyć jak można bawić się dubbingiem, który bardzo im przypadł do gustu. Oprócz tego dzieci czytały inne bajki Hansa Christiana Andersena a także dużo czasu spędziły na grach i zabawach.
    W tym miesiącu piekliśmy roladę, której nadzienie stanowiła galaretka . To nasz ulubiony przysmak.
    Tak więc sumując marzec, to czas zabaw, szczególnie, że na dworze coraz cieplej i coraz więcej czasu mogliśmy spędzać na świeżym powietrzu.

Małgorzata Szczęsnowicz

Galeria zdjęć

IMG-20250401-WA0024 IMG-20250401-WA0025 IMG-20250401-WA0026 IMG-20250401-WA0027 IMG-20250401-WA0028 IMG-20250401-WA0029 IMG-20250401-WA0030 IMG-20250401-WA0031 IMG-20250301-WA0003 IMG-20250401-WA0018 IMG-20250401-WA0019 IMG-20250401-WA0020 IMG-20250401-WA0021 IMG-20250401-WA0022 IMG-20250401-WA0023
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności