Logo GOK w Kętrzynie

Kwietniowe Aktywności w Świetlicy – Pamięć, Wiosna i Święta

Ocena 0/5
Zdjęcie do Kwietniowe Aktywności w Świetlicy – Pamięć, Wiosna i Święta

Kwiecień w świetlicy w Wopławkach upłynął pod znakiem ważnych rocznic, kreatywnych warsztatów i radosnego powitania wiosny.

  • Rocznica śmierci Jana Pawła II i Dzień Ziemi

Na początku miesiąca uczciliśmy 20. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – papieża, który przez lata był symbolem wolności, pokoju i miłości do drugiego człowieka. Poznaliśmy ciekawostki z jego życia, m.in. to, że został papieżem jako pierwszy Polak w historii. Przygotowaliśmy kremówki – jego ulubiony przysmak – oraz rysowaliśmy góry, które tak bardzo kochał.

Dzień Ziemi połączyliśmy z przyjściem wiosny. Zadaliśmy o estetykę naszego otoczenia – pomalowaliśmy stare opony i zasadziliśmy w nich kwiaty, wnosząc kolor i życie do przestrzeni wokół świetlicy.

  • Warsztaty Wielkanocne

W ramach przygotowań do świąt wielkanocnych zorganizowaliśmy kreatywne warsztaty. Powstały barwne kartki, zawieszki z króliczkami, dekoracyjne jajka i kurczaczki. Dzieci zasadziły też rzeżuchę i tworzyły świąteczne stroiki. Efekty wspólnej pracy zaprezentowaliśmy na gazetce wielkanocnej. Nie zabrakło też tradycyjnej palmy oraz święcenia koszyczków.

  • 82. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim – Akcja „Żonkile”

19 kwietnia uczciliśmy 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim. W ramach akcji „Żonkile” przygotowaliśmy gazetkę edukacyjną i sylwetki sześciu bohaterów tamtych wydarzeń, m.in. Marka Edelmana czy Marysi Ajzensztadt. Rozmawialiśmy z dziećmi o odwadze i jej różnych obliczach. Zakończyliśmy akcję wręczaniem papierowych żonkili mieszkańcom Wopławek – w geście pamięci i solidarności.

  • Dzień Europejskiego Śniadania i Dzień Pingwina

W kwietniu obchodziliśmy także Dzień Europejskiego Śniadania. Przygotowaliśmy zdrowe, kolorowe kanapki i spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, robiąc wianki z mleczy.

Z okazji Dnia Pingwina dzieci stworzyły papierowe pingwinki i poznały ciekawostki o tych fascynujących zwierzętach. Dowiedzieliśmy się m.in. jak radzą sobie w zimnie i jak opiekują się potomstwem. Dzień zakończyliśmy pyszną porcją owocowych szaszłyków – zdrową i smaczną przekąską.

Galeria zdjęć

img20250404151020 img20250409162010 img20250417125838 img20250417160417 img20250419125241 img20250424154245 img20250424160055 img20250424163157 img20250425161320 img20250425172150 img_20250411_163655 img_20250417_165550 img20250402164403_burst001_cover img20250402164457 img20250404143317_burst001_cover
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności