Logo GOK w Kętrzynie

Styczeń Świetlica Wiejska w Nakomiadach

Ocena 0/5
Zdjęcie do  Styczeń Świetlica Wiejska w Nakomiadach

Na początku nowego roku dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich w Nakomiadach świetlica została doposażona w nowe przedmioty do aktywności dla dzieci: Mega Piłkę XXL do kolorowania , chińczyka i wiele innych gadżetów do animacji.

Następne tygodnie mijały na przygotowaniach do wieczoru z kolędą który odbył się 20 stycznia.

Podczas niego wychowankowie świetlicy wykonali krótką część artystyczną o tematyce kolęd.

Wydarzenie te sprawiło, że różnica między pokoleniami zatarła się chociaż na czas śpiewania kolęd. Powstała wówczas magiczna atmosfera dzięki której każdy mógł poczuć się jak członek jednej wielkiej rodziny.

Po wzniosłych chwilach nastał czas na bardziej przyjemną część miesiąca dla dzieci, czyli przyszedł czas ferii zimowych.

Dnia 23 stycznia dzieci ze świetlicy wraz z opiekunem oraz w towarzystwie świetlicy w Koczarkach wybrały się do kręgielni w Kętrzynie. Dzieci bardzo dobrze się bawiły podczas gry. Na dopełnienie sił wszyscy wybrali się na pizze. Dzieci wróciły do domu bardzo szczęśliwe.

Dzień po wyjeździe dzieciom było za mało aktywności więc na świetlicy graliśmy w gry ruchowe. Osoby które nie miały ochoty na ruch mogły zająć się malowaniem bałwanów czy wyklejaniem obrazów za pomocą cyrkonii.

Dnia 25-26 stycznia odbyły się w naszej świetlicy warsztaty  rzeźbiarskie  które zostały poprowadzone przez Pana Kacpra Kamińskiego. Chętnych na nie nie zabrakło. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w rzeźbieniu płaskorzeźb.

 W Kolejnym dniu naszych warsztatów rzeźbiarskich młodzież mogła poznawać nową technikę wypalania w drewnie tzn. pirografia. Najpierw odpowiedzmy sobie jednak na pytanie, czym jest tak naprawdę pirografia. Termin „pirografia” złożony jest z dwóch greckich słów – pyr oraz graphos. Pierwsze z nich oznacza „ogień”, a drugie „znak”. Pirografia polega więc na płytkim wypalaniu w drewnie lub skórze znaków oraz obrazów. Prymitywne metody pirograficzne stosowano jeszcze na długo przed wynalezieniem pisma. Dziękujemy dla Pana Kacpra Kamińskiego za wspólną przygodę.

Po wspaniałych warsztatach dzieci pod opieką opiekuna przygotowały pyszne racuchy z jabłkami. Kochamy te nasze smakuśne kulinaria. 

Dnia 30 stycznia  nastał czas na kolejną wycieczkę. Tym razem dzieci odwiedziły Ełk. Bawiły się tam w parku trampolin który jest największy w regionie. Każdy znalazł sobie w nim coś dla siebie i wspaniale się bawił. Głodni wszyscy wyruszyli do restauracji McDonald by uzupełnić deficyt energii oraz kalorii które stracili podczas zabaw w parku trampolin. Każdy z uczestników był bardzo usatysfakcjonowany z wyjazdu. W wyjeździe towarzyszyły nam dwie zaprzyjaźnione świetlice z Koczarek oraz z Nowej Różanki.
Ostatni dzień stycznia dzieci w świetlicy spędziły na ciepłym kocyku, jedząc popcorn oraz oglądając wspaniałą bajke pt. Magiczna słonica zapominając o mrozie panującym za oknem.

Zapraszamy kochani do punktu bibliotecznego w Nakomiadach.

Galeria zdjęć

IMG20240124133719 IMG20240124143128 IMG20240124155100 IMG20240125141603 IMG20240126131750 IMG20240126135437 IMG20240126152656 IMG20240126152659 IMG20240130115256 IMG20240130124234 IMG20240130124330_BURST010 IMG20240130141229 IMG20240131152714 IMG20240105151449 IMG20240120175435 IMG20240120175442 IMG20240123135521 IMG20240123143542 IMG20240123145033 IMG20240123150352
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności