Logo GOK w Kętrzynie
Powróć do: strona główna

Biblioteka publiczna

     Witamy na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Kętrzyn! Znajdziecie tutaj informacje o nowościach w Bibliotece, ciekawych książkach i wydarzeniach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętrzynie z siedzibą w Czernikach powstała w 2004 roku. Biblioteka zapewnia mieszkańcom gminy dostęp do materiałów bibliotecznych, służy rozwijaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych. Placówka gromadzi księgozbiór z różnych dziedzin wiedzy, przeznaczony dla szerokiego kręgu czytelników. Księgozbiór biblioteki jest stale uzupełniany nowościami, oraz wznowieniami wydawniczymi dzięki zakupom ze środków z dotacji Wójta Gminy Kętrzyn jak i z dotacji celowej Ministra Kultury. W bibliotece można bezpłatnie korzystać z internetu, w celu poszukiwania informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształceniu. W strukturze Gminnej Biblioteki funkcjonuje Filia Biblioteczna w Wopławkach oraz 11 punktów bibliotecznych: Punkt Biblioteczny w Koczarkach, Nakomiadach, Pożarkach, Łazdojach, Pręgowie, Mażanach, Nowej Różance, Nowej Wsi Kętrzyńskiej, Smokowie, Biedaszkach Małych oraz Linkowie.

Bardzo serdecznie zapraszamy miłośników dobrej literatury do Biblioteki Publicznej Gminy Kętrzyn, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Godziny pracy biblioteki w Czernikach tel. 089 752 29 24

  • wtorek 14:00-18:00
  • czwartek 10:00-14:00

Godziny pracy biblioteki filia Wopławki tel. 089 752 53 72

  • wtorek 10:00-14:00
  • czwartek 14:00-18:00