Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 14 czerwca 2024
Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
słonecznie
7°C

Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej

Ocena 0/5

W pierwszym dniu lutego świetlica z Nowej Wsi Kętrzyńskiej wybrała się na wycieczkę do Parku Trampolin HOP w Ełku. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy  z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, trampolin sportowych oraz basenu z gąbkami. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala zabaw z przeszkodami, a także zjazdy na zjeżdżalniach. W parku trampolin było zabawnie i wesoło. Na pewno jeszcze tam wrócimy.

 W przedostaniem dniu ferii odbył się maraton gier zapomnianych z użyciem kartki papieru. Naszą ulubioną zapomnianą grą są Państwa Miasta. Graliśmy również w łapkę, kółko krzyżyk, piłkarzyki, szubienice. Z okazji dnia puzzli zorganizowaliśmy wyścigi w ich układaniu. Udział w nich wzięło 7 osób w jednej kategorii 100 elementów. Mistrzem okazała się Kornelia.

14 lutego obchodziliśmy świetlicowe Walentynki. Były specjalne przygotowane na tę okazję gry: walentynkowe kółko-krzyżyk, sercowe pary, moja sympatia, świetlicowe pudełko przyjaźni,  sercowe zwierzaki oraz klasy.

Z okazji Walentynek po raz drugi w naszym punkcie bibliotecznym odbyła się  Randka w ciemno z książką. Udział w akcji wzięło 7 osób. Organizatorem akcji była Gminna Biblioteka.

W światowym dniu kota nauczyliśmy się malować na szkle. Było to nasze pierwsze doświadczenie z tego rodzaju farbami, ale na pewno nie ostatnie. Bardzo spodobał nam się taki rodzaj malowania. Przyłączyliśmy się również do zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Pudwągach. Zbiórka darów została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Kętrzyn w Czernikach.

Kolejnym nie typowym świętem, które obchodziliśmy w naszej świetlicy był Dzień Dinozaura. Z tej okazji stworzyliśmy lapbook. Była to okazji do zapoznania się z wiedzą na ich temat. Dowiedzieliśmy się jak żyły dinozaury, co jadły, jakie są ich rodzaje, kim jest paleontolog. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych na których przygotowaliśmy pizze, gofry oraz oponki.

W 2021 roku nasza świetlicowa młodzież brała udział w projekcie „Sieć na Kulturę” w podregionie Olsztyńskim. Poznali techniki projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych. Szkolenie odbywało się online przez 2 miesiące, jednak ostateczne podsumowanie projektu przypadło w lutym. W ramach warsztatów Biblioteka Gminna jak i nasz punkt biblioteczny otrzymały sprzęt komputerowy (laptopy).

 Najlepsi czytelnicy w roku 2021 z naszego punktu bibliotecznego zostali nagrodzeni przez Pana Wójta oraz Kierownika Biblioteki Publicznej Gminy Kętrzyn. Gratulujemy pani Danusi, Alicji                   i Amelii.

Zachęcamy do korzystania z naszej świetlicowej biblioteczki.

Galeria zdjęć

Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 14 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 13 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 12 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 11 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 10 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 9 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 8 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 7 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 6 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 5 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 4 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 3 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 2 Luty w Nowej Wsi Kętrzyńskiej 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.